Storny firmy fleXiti

Częste pytania

 

 

 CzestePytaniaFlexitiA 320

 

PYTANIA

 

1.

 W specyfikacji mamy napisane "automatyczne włączenie i wyłączenie nagrywania w momencie uruchomienia samochodu" a czy kamera może nagrywać także na postoju?

2.

Czy do kamerki jest jakiś program na cd żeby obejrzeć na laptopie obejrzeć lub w tv kablem hdmi ?

3.

 

Czy kamera posiada czujnik ruchu? Tzn może sie sama włączyć na nagrywanie jak auto np. stoi pod domem?

4.

Jak włączyć diody doświetlające ,w instrukcji jest niby ze przyciskiem zasilania ,ale to nie działa ?

5.

Z jakiej odległości kamera wyłapuje ruch? Jaka jest maksymalna odległość aby kamerka zaczęła nagrywać?

6.

Ile jest gwarancji na kamerkę?

7.

 

FX301P, czy ta druga dodatkowa kamerka moze rejestrowac to co dzieje sie za samochodem tak zeby miec zapisany obraz przed i za ?

8.

 

Na jak długo wystarczy karta 32gb przy max rozdzielczości w rejestratorze jazdy FX212 ?

 

 

 

ODPOWIEDZI

 

 

Kamerka może nagrywać w czasie postoju, ale wtedy musi być cały czas zasilana.W gniazdach zapalniczki najczęściej napięcie pojawia się po włożeniu kluczyka lub uruchomieniu samochodu.Kamera zaczyna automatycznie nagrywać po pojawieniu się napięcia.Do dyspozycji jest też tryb wykrywania ruchu, wtedy kamera przy ciągłym zasilaniu będzie włączać się automatycznie po wykryciu ruchu w obrazie.

Film z kamerki można obejrzeć dowolnym odtwarzaczem na komputerze. (odczytując kartę MicroSD w czytniku komputera,najczęściej wystarczy kliknąć na film a komputer sam otworzy odpowiedni program). Gdyby jednak brakowało można użyć darmowych: Windows Media Player, VLC Player, Real Player itd. jest tego bardzo dużo, najlepszy wydaje się VLC.Można obejrzeć również na TV, ale naszym zdaniem jest to mało komfortowe (trzeba zabierać kamerkę, którą w jakiś tam sposób już mamy umiejscowioną i ustawioną w aucie, trzeba też pilnować aby całkowicie nie rozładował się akumulatorek w kamerce)

Kamerka posiada czujnik ruchu, a w kamerce FX301P działa na dwóch obiektywach.
Jednak , jak w każdej kamerce samochodowej czujnik ruchu jest czujnikiem typowym dla kamer monitoringu,Tj. kamerka śledzi obraz, i w razie wykrycia ruchu w obszarze widzenia kamery rozpoczyna nagrywanie. (Nie jest to czujnik na wibracje)

Diody doświetlające świecą w podczerwieni, więc wzrokowo tego nie można zobaczyć.
Można w jakimś ciemnym kąciku obserwować ekran LCD wtedy można zaobserwać efekt doświetlenia.Użyteczność doświetlenia jest jednak tylko w nocy, i to na bardzo bliską odległość nie przekraczającą 1 m. (np. pilnowanie małego dziecka)Doświetlenie w czasie jazdy jest to raczej Chiński marketing, wielu sprzedawców eksponuje ten walor, jednak żadna z kamerek samochodowych na rynku nie nagrywa poprawnie nocą jeżeli nie ma normalnego oświetlenia zewnętrznego. (wymagałoby to użycie drogiej kamery na podczerwień (koszt paru tysięcy złotych) lub doświetlenia drogi przed pojazdem za pomocą promienników podczerwieni o mocy kilkaset watów. LEDy w kamerce świecą mocą zaledwie kilku miliwatów)

Detekcja ruchu, odległość nie ma znaczenia,  obraz musi się zmienić na ok 10% powierzchni aby kamerka uznała że coś się zmniło i włączył się zapis.

Kamerki są na gwarancji 12-mcy, na stronie http://www.flexiti.pl/dopobrania  znajduje się wzór gwarancji do pobrania

Tak, druga kamerka w rejestratorze jazdy FX301P nagrywa równolegle do podstawowej, może być zainstalowana w dowolnym miejscu w pojeździe i skierowana może być w dowolną stronę (kabel ok 6 m). Kamerka dodatkowa nagrywa w mniejszej rozdzielczości niż podstawowa, jednak do zapisu sytuacji drogowej doskonale się nadaje.
Odsyłam do strony http://www.flexiti.pl/kamerkasamochodowa-fx301P gdzie można obejrzeć przykładowe nagranie z podstawowej kamery i tej dodatkowej.

Kamerka,rejestrator jazdy FX212 zużywa średnio ok 4 GB pamięci na godzinę, co przy karcie 32G daje ok. 8 godz.Zwracam również uwagę, że kamerka nagrywa z użyciem kodeka H264,co powoduje, że zależnie od treści rejestrowanego obrazu może zmienić się objętość nagrań na plus i na minus.

 

Karta MicroSD - jak wybrać dobrą

Przy wyborze karty MicroSD musimy wybrać kompromis, pomiędzy długością nagrania którą możemy wstecznie przejrzeć , a ceną karty.Np: Karta 8GB zapewnia nam retrospektywne przeglądanie nagrań ok 2 godzin (zależne od modelu kamerki) a w karta 32G Class10 czas ten wydłuża się do 8 godzin.W kartach mniejszych, lub większych czas ten zmienia się proporcjonalnie. Ponieważ karty o większej pojemności z reguły sa wolniejsze, przy zakupie kart 32G trzeba być bardziej ostrożnym, sygerujemy wybierać zawsze Class10

 (Uwaga na pędkość zapisu karty  - czytaj w dalszej częsci artykułu)

Poglądowe zestawienie przedstawia tabelka poniżej - maksymalnie dopuszczalna pojemność karty to 32GB.

 

ZuzyciePamieci400

Do tej pory dowiedzilismy się pojemności, ale równie ważnym (jak nie ważniejszym parametrem karty jest prędkość zapisu. Prędkość odczytu/zapisu kart SD (w tym SDHC i SDXC) może być określana dwojako. Pierwszy, znany z innych mediów sposób, to tzw. krotność ("x"). W zapisie tym wydajność podawana jest jako wielokrotność standardowej przepustowości napędu CD, wynoszącej 150 KB/s. Karta o szybkości 10x będzie więc miała prędkość 1500 KB/s (czyli ok. 1,46 MB/s). Ale prędkość czego? Odczytu? Zapisu? Tego już standard nie precyzuje, zostawiając producentom wolną rękę. Prowadzi to do nadużyć i "kreatywnego marketingu" - nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby producent podał szybkość odczytu w warunkach idealnych, chwaląc się osiągami rzędu kilkaset X, mającymi zerowe przełożenie na rzeczywistość. Warto więc do podawanych w ten sposób osiągów podchodzić z dużą rezerwą. Natomiast jest jeszcze jedna metoda, dużo bardziej miarodajna tzw. klasy prędkości. Zostały one zdefiniowane pod kątem rejestracji materiału wideo. Każda klasa oznacza minimalną ciągłą prędkość zapisu, jaką karta musi osiągać. Zostały one wyszczególnione w poniższej tabeli:

W przypadku kamerek samochodowych , najistotniejszym parametrem karty będzie prędkość zapisu. (Prędkośc odczytu decydowała będzie tylko o czasie przegrywania na komputer i nie jest już to tak 'bolący' parametr. Kamerka w czasie zapisu dostarcza nieprzerwany strumień danych, który musi być zapisany na karcie w czasie rzeczywistym. 

Obrazki poniżej pokazują testy kart MicroSD, z których tylko drugi  poazuje nam że karta nadaje się do użycia w kamerce samochodowej. W pierwszym przypadku zapis spada poniżej 2.5MB/s, co dyskwalifikuję tą kartę.Co ciekawe, pierwszy rzut z programu HDTune to test karty SDHC Class10 !!!!, a drugi SD Class4.Widać że nie zawsze oznaczenia karty idą w parze z jej jakością.Należy również podkreślić że kamerki zaopatrzone w kodek H264 są bardziej tolerancyjne dla kart, dletego że wymagają transferu o połowę niższego.

I tak dla kamerek bez kodeka H264 (np.Fx201,FX202,FX203)należałoby przyjąć że prędkość zapisu nie może nigdy spadać poniżej 4 MB/s, a dla kamerek z kodekiem H264 (np. FX212,FX301P) poniżej 2,5MB/s. Warto też zwrócić uwagę że nie mówimy tu o średnim transferze karty, karta nie powinna w żadnym momencie 'schodzić' z prędkością zapisu poniżej tych progów.

 

Reasumując: w przypadku problemów z karta MicroSD należy ją sprawdzić za pomocą programu HD Tune, i ew. wymienić. Powinnyśmy stosowac karty szybkie, minimum class6 , jednak jak widać w badanym przypadku karta Class4 okazała się lepsza niż Class10.

Kiedy karta MicroSD jest nieodpowiednia ?? - gdy kamerka właczy się się w tryb nagrywania, powinna nagrywać do momentu wyjścia z trybu nagrywania (w uproszczeniu - od włączenia samochodu do jego wyłaczenia). Jeżeli nagrywanie nagle się przerywa i trzeba je powtórnie włączyć ręcznie, jest to najczęściej oznaka że transfer do karty jest za słaby i kartę należy wymienić.

Program testowy HD Tune Pro 5.50, do pobrania, wersja 15 dniowa...kliknij tutaj

 

 

 

 

 

Karta MicroSD która nie nadaje się do zapisu wideo z kamerki samochodowej

 

Karta MicroSD która jest dobra do zapisu wideo z kamerki samochodowej

Jaki rejestrator wybrać?

 

Rejestratory jazdy, kamerki samochodowe, Wideo rejestratory

 

Szczegóły poszczególnych modeli znajdziesz tutaj ..forward

f198-car-dvr-1-180Modele serii FX100 są typem kamer samochodowych najstarszej generacji. Urządzenia te mają maksymalną rozdzielczość 1280 × 720, często z wykorzystaniem interpolacji. Kąt widzenia obiektywu wynosi od 90 do 120 °. Modele ten zawierają najbardziej niezbędne funkcje do nagrywania w ruchu:  nagrywanie w pętli z wyborem czasu trwania fragmentu, automatycznie wyłączają ekran, nanoszą   datę i czas nagrywania wideo, nagrywają audio, automatycznie włączają się i wyłączają przy rozruchu silnika. Rejestratory te wyposażony są w 2,4-calowy, kolorowy ekran, slot microSD / SDHC (obsługa do 32GB), USB 2.0 - do podłączenia do komputera lub adaptera zasilania. Kompresja odbywa się w formatach zapisu i MJPEG AVI, ostatnio pojawia się również H.264. Rejestartory te są dość dużych rozmiarów, przez co niestety zmniejszają widoczność dla kierowcy.Pod względem ceny są to najtańsze kamerki samochodowe, a cena ich wacha się od 80 do 250 zł, zależnie od wykonania.

 

Kamerka samochodowa FX201Rejestratory jazdy (kamery samochodowe) serii  FX201,FX202 są urządzeniami kolejnej generacji. Nowością jest nagrywanie  wideo w formacie HD720p (1280 × 720) oraz  FullHD1080p (1920 × 1080), odpowiednio, z szybkością 30 klatek na sekundę. Szeroki kąt widzenia (120 stopni) rejestratorów pozwala uchwycić i nagrywać duży obszar przed samochodem.Kamerki te dzięki swojemu podłużnemu kształtowi  i małemu rozmiarowi doskonale nadają się do FX190 kamerkaZuchwytem5 rejestrator jazdyumieszczenia ich w okolicy wstecznego lusterka , przez co nie pogarszają widoczności dla kierowcy. Ze względu na zastosowanie procesora NOVATEK, kamery te charakteryzuje doskonały stusunek jakości nagrania do ceny urządzenia. W tym zakresie cenowym godne polecenia są rejestratory jazdy FX190 i FX192. Kamerki te zaopatrzone w  takie podstawowe funkcjonalności jak czujnik ruchu, nagrywanie  plików w pętli, nagrywania automatyczne po uruchomieniu silnika, menu ustawień umożliwia ustawienie parametrów urządzenia  całkowicie "dla siebie", na przykład: opóźnienie zapisu, uruchomienia automatycznego wyłączenia urządzenia, ustawienie długości klipów wideo i wiele więcej. Najnowsza wersja oprogramowania eliminuje równiez przerwy między kolejnymi nagraniami. Ceny tych kamer mieszczą się w zakresie 110 - 200 zł, zależnie od wykonania.

 

 

FX212sPrzykłądem kamery samochodowej o najlepszej jakości obrazu jest urządzenie FX212. Wysoka wydajność nowego procesora Ambarella pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości do 1920 × 1080 (Rezcywisty Full HD), a dzięki kamerzeFX222 Rejestrator jazdy z GPS Samsung obraz jest niezwykle dokładny i ostry. Obrazy nagrywane są bez zwłoki, bez efektu "pływającego obrazu" i niezapisanych sekund pomiędzy fragmentami wideo. Jasny obiektyw zapewnia doskonałą jakość zdjęć. Model FX222 łączy doskonałą jakość zdjęć i funkcjonalność modelu FX212, a także posiada odbiornik GPS SiRF Star III (FX222), wspiera technologię do szybkiego odczytu (TTFF - szybkie pozycjonowanie, nawet przy niskim poziomie sygnału). W obydwu kamerkach samochodowych zainstalowano G-sensor ( akcelerometr trójosiowy czujnik przyspieszenia, hamowania, itp.) w celu zabezpieczenia video w przypadku uderzenia, wypadku itp.Jeżeli kamerka wyposażona jest w odbiornik GPS, który pozwala nagrywać współrzędne oraz prędkości samochodu to można zobaczyć trasę przejazdu za pomocą Google Maps.

 

 

 FX301sKamera FX301P jest przykładem kamery najnowszej generacji. Jej najważniejszym walorem jest możliwość nagrywania z dwóch kamer jednocześnie. Pierwsza kamera nagrywa w rozdzielczości tzw. 720p, tj. 1280x720, przy czym obraz jest bardzo dobrej jakości. Druga kamerka nagrywa obraz w niższej rozdzielczości. Mocowanie tej kamerki samochodowejjest bardzo uniwersalne, przez to moziwości instalacyjne są  bardzo dobre. Kamerka ta posiada czytelny wyswietlacz, bardzo intuicyjne FX205 z uchwytem 180, wideo rejestratormenu oraz nagrywa wideo z uzyciem najnowszego kodeka H.264. Dzięki takiemu rozwiązaniu nagrania wideo zajmują niedużą przestrzeń na karcie SD.Dzięki temu przy odpowiednio pojemnej karcie możemy przeglądać wstecznie do kilku godzin, zarówno z kamera samochodowej przedniej jak i tzw. tylnej. kamera tylna może być również montowana wewnątrz pojazdu, co może być istotne w pewnych zastosowaniach, np. Taxi, nauka jazdy, transport publiczny itp. Nowy model FX205 to kamerka o doskonałym obrazie, systemem WDR. Kamerka doskonale radzi sobie o zmierzchu i przy słabym oświetleniu.FX301G kamerki plus pilot gps flexiti

 

ZuzyciePamieci640

kamerka samochodowa  kamerki samochodowe

rejestrator jazdy , rejestratory jazdy

 

Jaką kamerkę - rejestrator jazdy wybrać?

 

f198-car-dvr-1-180Modele serii FX100 są typem rejestratora jazdy - kamerki najstarszej generacji. Urządzenia te mają maksymalną rozdzielczość 1280 × 720,często z wykorzystaniem interpolacji. Kąt widzenia obiektywu wynosi od 90 do 120 °.Modele ten zawierają najbardziej niezbędne funkcje do nagrywania w ruchu:  nagrywanie w pętli z wyborem czasu trwania fragmentu, automatycznie wyłączają ekran, nanoszą   datę i czas nagrywania wideo, nagrywają audio, automatycznie włączają się i wyłączają przy rozruchu silnika. Rejestratory te wyposażony są w 2,4-calowy, kolorowy ekran, slot microSD / SDHC (obsługa do 32GB), USB 2.0 - do podłączenia do komputera lub adaptera zasilania. Kompresja odbywa się w formatach zapisu i MJPEG AVI, ostatnio pojawia się również H.264. Rejestartory te są dość dużych rozmiarów, przez co niestety zmniejszają widoczność dla kierowcy.Pod względem ceny są to najtańsze kamerki samochodowe, a cena ich wacha się od 60 do 150 zł, zależnie od wykonania.

 

Kamerka samochodowa FX201Rejestratory jazdy (kamerki samochodowe) serii  FX201,FX202,FX190,FX192 są urządzeniami kolejnej generacji. Nowością jest nagrywanie  wideo w formacie HD720p (1280 × 720) oraz  FullHD1080p (1920 × 1080), odpowiednio, z szybkością 30 klatek na sekundę. Szeroki kąt widzenia (120 stopni) rejestratorów pozwala uchwycić i nagrywać duży obszar przed samochodem.Kamerki te dzięki swojemu podłużnemu kształtowi  i małemu rozmiarowi doskonale FX190 kamerkaZuchwytem2 220nadają się do umieszczenia ich w okolicy wstecznego lusterka , przez co nie pogarszają widoczności dla kierowcy. Ze względu na zastosowanie procesora NOVATEK, kamery te charakteryzuje doskonały stusunek jakości nagrania do ceny urządzenia. Kamerki te zaopatrzone w  takie podstawowe funkcjonalności jak czujnik ruchu, nagrywanie  plików w pętli, nagrywania
automatyczne po uruchomieniu silnika, menu ustawień umożliwia ustawienie parametrów urządzenia  całkowicie "dla siebie", na przykład: opóźnienie zapisu, uruchomienia automatycznego wyłączenia urządzenia, ustawienie długości klipów wideo i wiele więcej. Najnowsza wersja oprogramowania eliminuje równiez przerwy między kolejnymi nagraniami.Szczególnie ciekawe wydają się kamerki FX190 i FX192 ze względu na swoje gabaryty. Ceny tych kamer mieszczą się w zakresie 100 -200 zł, zależnie od wykonania.

 

 

 

FX212sPrzykłądem kamerki samochodowej rejestratora jazdy o najlepszej jakości obrazu jest urządzenie FX212. Wysoka wydajność nowego procesora Ambarella pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości do 1920 × 1080 (Rezcywisty Full HD), a dzięki kamerze Samsung obraz jest niezwykle dokładny i ostry. Obrazy nagrywane są bez zwłoki, bez efektu "pływającego obrazu" i niezapisanych sekund pomiędzy fragmentami wideo. Jasny obiektyw zapewnia doskonałą jakość zdjęć. Model FX222FX205 z uchwytem 180 łączy doskonałą jakość zdjęć i funkcjonalność modelu FX212, a także posiada odbiornik GPS SiRF Star III (FX222), wspiera technologię do szybkiego odczytu (TTFF - szybkie pozycjonowanie, nawet przy niskim poziomie sygnału).
 W obydwu kamerkach samochodowych zainstalowano G-sensor ( akcelerometr trójosiowy czujnik przyspieszenia, hamowania, itp.) w celu zabezpieczenia video w przypadku uderzenia, wypadku itp.Jeżeli kamerka wyposażona jest w odbiornik GPS, który pozwala nagrywać współrzędne oraz prędkości samochodu to można zobaczyć trasę przejazdu za pomocą Google Maps.Inną kamerką o doskonałym obrazie jest kamerka FX205. Obraz z tej kamery jest bardzo dobry, dodatkowo rejestrator ten posiada system WDR który znacząco poprawia dynamikę nagrywanego obrazu.

 

 

 FX301 kamerki plus pilot 180Kamerka FX301P jest przykładem kamerki z podwójnym obiektywem. Jej najważniejszym walorem jest możliwość nagrywania z dwóch kamer jednocześnie. Pierwsza kamera nagrywa w rozdzielczości tzw. 720p, tj. 1280x720, przy czym obraz jest bardzo dobrej jakości. Druga kamerka nagrywa obraz w niższej rozdzielczości. Mocowanie tej kamerki samochodowejjest bardzo uniwersalne, przez to moziwości instalacyjne są  bardzo dobre. Kamerka ta posiada czytelny wyswietlacz, bardzo intuicyjne menu oraz nagrywa wideo z uzyciem najnowszego kodeka H.264. Dzięki takiemu rozwiązaniu nagrania wideo zajmują niedużą przestrzeń na karcie SD.Dzięki temu przy odpowiednio pojemnej karcie możemy przeglądać wstecznie do kilku godzin, zarówno z kamera samochodowej przedniej jak i tzw. tylnej. kamera tylna może być również montowana wewnątrz pojazdu, co może być istotne w pewnych zastosowaniach, np. Taxi, nauka jazdy, transport publiczny itp. Kamerka ta wystepuje również w wersji z GPS, oznaczona symbolem FX301G.

 FX301G kamerki plus pilot gps

 


kamerka samochodowa  kamerki samochodoweZuzyciePamieci640

rejestrator jazdy , rejestratory jazdy

 

Użyteczne wskazówki

 FX2x2 kamerka samochodowa 150C    FX301 lusterkoR2

   

 

 • Aby nagrania z kamery były prawidłowe i bez zacięć należy zastosować dobrej jakości kartę MicroSD, o dużej prędkości zapisu. Czytaj więcej tu...     
 •  Tryb nocny , czy też nazywane inaczej "night vision" jest tylko elementem marketingu Chińskich producentów. Zakres takiego doświetlenia zamyka się w obszarze do 1 metra (a czasami dużo mniej) i jego funkcjonalność jest znikoma.Nie są nam znane kamerki samochodowe które rzeczywiście "widzą" w nocy (kamery noktowizyjne to potrafią, jest to jednak zupełnie inna półka cenowa).Jakość obrazu nocą zależeć będzie głównie od oświetlenia zewnętrznego np. lampy uliczne, reflektory samochodów.
 • Dobrze zaprogramowany wideorejestr po uruchomieniu samochodu zaczyna automatycznie rejestrację, a kończy kilkanaście sekund po wyłączeniu silnika (nie wymaga ingerencji)

 • Uaktywnienie opcji wykrywania ruchu może spowodować nieciągłość nagrania, gdyż kamerka nagrywać będzie tylko w przypadku wykrycia ruchu. Tryb ten pozwala oszczędzać miejsce na karcie SD, jednakże nie zapewnia ciągłości.

 • Kamera automatycznie nagrywa wszystkie nagranie w trybie cyklicznym. Oznacza to że w przypadku braku wolnego miejsca kasowane będą najstarsze nagrania, a w ich miejsce nagrywane nowe.

 • Kamera zaopatrzona jest również w detekcję niskiego napięcia baterii, i w razie wykrycia takiej sytuacji automatycznie kończy zapis.

 • Funkcja G-sensor może być aktywowana z Menu. W takiej sytuacji kamera mierzy przyśpieszenie we wszystkich kierunkach, i w razie wykrycia kolizji automatycznie zabezpiecza przed utratą  nagranie 10s przed zdarzeniem oraz 20s po zdarzeniu. Ten fragment nie będzie nadpisany poprzez nowe nagrania.

 • Druga kamerka (jeżeli wybrany rejestraor posiada) może być umieszczona w dowolnym miejscu samochodu, więc może nagrywać zarówno sytuację z tyłu samochodu jak i z boku. Można również skierować kamerkę we wnętrzu pojazdu jeśli istnieje taka potrzeba np. Taxi, nauka jazdy, itp.

 • Umiejscowienie kamerki za lusterkiem powoduje że kamerka nie przeszkadza kierowcy w czasie jazdy, a równocześnie doskonale nagrywa.

 • Nie każdy obszar okna samochodu jest wycierany wycieraczką, należy na to zwrócić uwagę w czasie montażu 

 • Szyba samochodu, szczególnie przyciemniana może powodować refleksy i odbicia deski rozdzielczej, dlatego należy starać się umieścić obiektyw kamery jak najbliżej szyby samochodu.

 • Doświetlenie nocne, czy też nazywane inaczej "night vision" jest tylko elementem marketingu Chińskich producentów. Zakres takiego doświetlenia zamyka się w obszarze do 1 metra (a czasami dużo mniej) i jego funkcjonalność jest znikoma.Nie są nam znane kamerki samochodowe które rzeczywiście "widzą" w nocy (kamery noktowizyjne to potrafią, jest to jednak zupełnie inna półka cenowa).Jakość obrazu nocą zależeć będzie głównie od oświetlenia zewnętrznego np. lampy uliczne, reflektory samochodów.  

 


kamerka samochodowa  kamerki samochodowe

rejestrator jazdy , rejestratory jazdy

 

Kamerki samochodowe w praktyce 2

Kamerki samochodowe, rejestratory jazdy, wideo rejestratory

f198-car-dvr-1-180Modele serii FX100 są typem rejestratora jazdy - kamerki najstarszej generacji. Urządzenia te mają maksymalną rozdzielczość 1280 × 720,często z wykorzystaniem interpolacji. Kąt widzenia obiektywu wynosi od 90 do 120 °.Modele ten zawierają najbardziej niezbędne funkcje do nagrywania w ruchu:  nagrywanie w pętli z wyborem czasu trwania fragmentu, automatycznie wyłączają ekran, nanoszą   datę i czas nagrywania wideo, nagrywają audio, automatycznie włączają się i wyłączają przy rozruchu silnika. Rejestratory te wyposażony są w 2,4-calowy, kolorowy ekran, slot microSD / SDHC (obsługa do 32GB), USB 2.0 - do podłączenia do komputera lub adaptera zasilania. Kompresja odbywa się w formatach zapisu i MJPEG AVI, ostatnio pojawia się również H.264. Rejestartory te są dość dużych rozmiarów, przez co niestety zmniejszają widoczność dla kierowcy.Pod względem ceny są to najtańsze kamerki samochodowe, a cena ich wacha się od 90 do 250 zł, zależnie od wykonania.

Kamerka samochodowa FX201Rejestratory jazdy (kamerki samochodowe) serii  FX201,FX202 są urządzeniami kolejnej generacji. Nowością jest FX190 kamerkaZuchwytem 220nagrywanie  wideo w formacie HD720p (1280 × 720) oraz  FullHD1080p (1920 × 1080), odpowiednio, z szybkością 30 klatek na sekundę. Szeroki kąt widzenia (120 stopni) rejestratorów pozwala uchwycić i nagrywać duży obszar przed samochodem.Kamerki te dzięki swojemu podłużnemu kształtowi  i małemu rozmiarowi doskonale nadają się do umieszczenia ich w okolicy wstecznego lusterka , przez co nie pogarszają widoczności dla kierowcy. Ze względu na zastosowanie procesora NOVATEK, kamery te charakteryzuje doskonały stusunek jakości nagrania do ceny urządzenia. Kamerki te zaopatrzone w  takie podstawowe funkcjonalności jak czujnik ruchu, nagrywanie  plików w pętli, nagrywania automatyczne po uruchomieniu silnika, menu ustawień umożliwia ustawienie parametrów urządzenia  całkowicie "dla siebie", na przykład: opóźnienie zapisu, uruchomienia automatycznego wyłączenia urządzenia, ustawienie długości klipów wideo i wiele więcej. Najnowsza wersja oprogramowania eliminuje równiez przerwy między kolejnymi nagraniami. Nowe kamerki w tym przedziale cenowym to FX190 i FX192 .Ceny tych kamer mieszczą się w zakresie 150 -250 zł, zależnie od wykonania.

 

 

FX212sPrzykłądem kamerki samochodowej rejestratora jazdy o najlepszej jakości obrazu jest urządzenie FX212. Wysoka wydajność nowego procesora Ambarella pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości do 1920 × 1080 (Rezcywisty Full HD), a dziękiFX222 200 gpskamerze Samsung obraz jest niezwykle dokładny i ostry. Obrazy nagrywane są bez zwłoki, bez efektu "pływającego obrazu" i niezapisanych sekund pomiędzy fragmentami wideo. Jasny obiektyw zapewnia doskonałą jakość zdjęć. Model FX222 łączy doskonałą jakość zdjęć i funkcjonalność modelu FX212, a także posiada odbiornik GPS SiRF Star III (FX222), wspiera technologię do szybkiego odczytu (TTFF - szybkie pozycjonowanie, nawet przy niskim poziomie sygnału). W obydwu kamerkach samochodowych zainstalowano G-sensor ( akcelerometr trójosiowy czujnik przyspieszenia, hamowania, itp.) w celu zabezpieczenia video w przypadku uderzenia, wypadku itp.Jeżeli kamerka wyposażona jest w odbiornik GPS, który pozwala nagrywać współrzędne oraz prędkości samochodu to można zobaczyć trasę przejazdu za pomocą Google Maps.

 

FX205 z uchwytem 180, wideo-rejestratorJednym z nowszych rejestratorów jest FX301skamerka FX205. Charakteryzuje się ona znakomitym obrazem, doskonale radzi sobie również o zmierzchu i przy słabym oświetleniu. Kamerka FX301P jest przykładem kamerki nowej generacji. Jej najważniejszym walorem jest możliwość nagrywania z dwóch kamer jednocześnie. Pierwsza kamera nagrywa w rozdzielczości tzw. 720p, tj. 1280x720, przy czym obraz jest bardzo dobrej jakości. Druga kamerka nagrywa obraz w niższej rozdzielczości. Mocowanie tej kamerki samochodowejjest bardzo uniwersalne, przez to moziwości instalacyjne są  bardzo dobre. Kamerka ta posiada czytelny wyswietlacz, bardzo intuicyjne menu oraz nagrywa wideo z uzyciem najnowszego kodeka H.264. Dzięki takiemu rozwiązaniu nagrania wideo zajmują niedużą przestrzeń na karcie SD.Dzięki temu przy odpowiednio pojemnej karcie możemy przeglądać wstecznie do kilku godzin, zarówno z kamera samochodowej przedniej jak i tzw. tylnej. kamera tylna może być również montowana wewnątrz pojazdu, co może być istotne w pewnych zastosowaniach, np. Taxi, nauka jazdy, transport publiczny itp.

 

 

kamerka samochodowa  kamerki samochodoweZuzyciePamieci720

rejestrator jazdy , rejestratory jazdy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Tekst archiwalny,dotyczy kamerek starszej generacji.
 
 Przejdź na stronę główną www.flexiti.pl lub naciśnij Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Nasz test 5 kamer samochodowych kamerkisamochodowe

Kamery montowane na przedniej szybie są coraz częściej używane przez polskich kierowców. Sprawdziliśmy, jak działają popularne modele
 
 

kamerkisamochodowe

Moda na montowanie w samochodach kamerek przyszła do Polski ze wschodu. W krajach, w których spora część aut poruszających się po drogach nie ma ubezpieczenia OC, a policjanci domagają się mandatów nawet za wyimaginowane przewinienia, zapis tego, co działo się z autem, daje przynajmniej minimalne szanse np. na zidentyfikowanie sprawcy kolizji lub udowodnienie, że stróż prawa usiłował wyłudzić łapówkę.

Nagrania z kamerek, pokazujące mrożące krew w żyłach sceny zarejestrowane na drogach Rosji i republik poradzieckich, robią furorę na YouTube i portalach społecznościowych. Czy jeżdżąc po polskich drogach, warto wozić włączoną kamerkę? O tym każdy musi zadecydować sam – choć większość kierowców była już w sytuacji, w której nagranie mogło się przydać.

Kamera zamiast świadka - 

kamerkisamochodowe

Wyobraźmy sobie na przykład, że jedziemy spokojnie i zgodnie z przepisami, aż znienacka ktoś nas wyprzedza i tuż przed nami gwałtownie hamuje. Dochodzi do kolizji i powstaje wątpliwość, kto ponosi odpowiedzialność za powstałe szkody.

Kierowca, który zajechał nam drogę i zahamował, prawdopodobnie się do tego nie przyzna. Jeśli nawet wezwiemy policję, to ślady wcale nie muszą być jednoznaczne. Prawdziwy sprawca się wyprze, a my w najlepszym wypadku stracimy zniżki ubezpieczeniowe.

W takiej sytuacji nagranie z kamerki, które potwierdzi naszą wersję wydarzeń, może być naprawdę cenne

A co, jeśli np. nie zgadzamy się z policjantem, który twierdzi, że przejechaliśmy na czerwonym świetle, a jesteśmy absolutnie pewni, że paliło się jeszcze żółte? Przed sądem – nasze słowo przeciwko zeznaniom policjanta – bez dodatkowych dowodów nie mamy szans na wygraną.

Niektórzy obawiają się, że nagranie z kamerki pokładowej jest bronią obosieczną, bo mogą na nim zostać utrwalone nasze wykroczenia. To prawda, ale ponieważ kamerkisamochodowe nie jest wyposażeniem obowiązkowym i zarejestrowany przez nią materiał jest naszą własnością, nie musimy go nikomu udostępniać.

Zanim przekażemy nagranie ubezpieczycielowi, policji czy przedstawimy jako dowód w sądzie, warto samemu je obejrzeć i przeanalizować, czy nie zawiera czegoś, co mogłoby nas obciążyć. Jeśli już przekonaliśmy się, że kamera to całkiem przydatny gadżet, to czas wybrać taką, która najlepiej sprawdzi się w aucie.

 

 

Do testu wybraliśmy 5 urządzeń różnych klas kamerkisamochodowe 

 

Trzy spośród nich to relatywnie tanie rejestratory importowane masowo z Chin, jedno to urządzenie znacznie droższe, ale za to wyposażone w rejestrator GPS. Przetestowaliśmy teżkamerę Go- Pro Hero, niezwykle popularną wśród sportowców ekstremalnych, a nawet używaną w profesjonalnych produkcjach telewizyjnych i filmowych.

 

Dla niewymagających 

 

Bluebird Black Box DVR cena: 250 zł.

 

 

To jeden z najpopularniejszych modeli rejestratorów na polskim rynku. Wyposażony jest w matrycę CMOS, obiektyw o kącie widzenia 120°. Zapis odbywa się na standardowych kartach pamięci SD/SDHC. Według deklaracji producenta Bluebird może rejestrować filmy o rozdzielczości 1280x960 pikseli. kamerkisamochodowe 

 

Jeśli jednak ktoś oczekuje filmów w jakości HD, to będzie rozczarowany. Obraz jest niewyraźny, np. nie ma szans na odczytanie numerów rejestracyjnych mijanych aut. Urządzenie można ustawić tak, żeby włączało się w chwili wykrycia ruchu.

 

ZALETY: Relatywnie niska cena, wbudowana bateria, akceptowalna jakość nagrań przy słabym oświetleniu.

 

WADY: Słaba jakość nagranych filmów (niska ostrość, słabe kontrast i odwzorowanie barw). Niewygodna i nieintuicyjna obsługa, nielogiczne rozmieszczenie przycisków.

 

Wybór profesjonalistów - kamerkisamochodowe 

 

GoPro Hero HD cena od: 980 zł.

 

Mimo niepoważnego wyglądu to profesjonalne urządzenie używane na całym świecie m.in. przez ekipy telewizyjne oraz sportowców ekstremalnych. Stosunek jakości rejestrowanego obrazu do ceny urządzenia jest bezkonkurencyjny - kamerkisamochodowe 

 

Niestety, urządzenie nie jest pozbawione wad – brakuje w nim funkcji nagrywania w pętli, będącej standardem w typowych rejestratorach samochodowych, nie ma wyświetlacza do odtwarzania filmów, a obsługa jest niewygodna i wymaga przyzwyczajenia. Do kamer GoPro dostępne są liczne akcesoria.

 

ZALETY: Doskonała jakość obrazu, znaczna odporność na uszkodzenia, wodoodporna obudowa umożliwiająca przypięcie kamery na zewnątrz auta.

 

WADY: Niewygodna obsługa, brak funkcji nagrywania w pętli, niska jakość nagrań przy słabym oświetleniu.

 

Skuteczna i niewygodna kamerkisamochodowe 

 

Media Tech U-Drive DVR cena: 270 zł.

 

Kamery wyglądające niemal identycznie jak przetestowany przez nas rejestrator Media Techmożna kupić pod wieloma markami, często w niezwykle atrakcyjnych
cenach (od ok. 70 zł!).

 

Uwaga! Podobne obudowy nie muszą oznaczać, że zastosowano w nich identyczne podzespoły. A trzeba przyznać, że testowany model spisywał się całkiem nieźle.

 

ZALETY: Akceptowalna szczegółowość obrazu w centrum kadru, dobra jakość filmów przy słabym oświetleniu.

kamerkisamochodowe 

WADY: Niewygodna obsługa – przyciski umieszczono tak, jakby urządzenie przeznaczono na rynek z ruchem lewostronnym – w naszych autach obsługiwać je może pasażer. Nieczytelne i nielogiczne menu.

 

 

 

 

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2013 Animals. CAR DVR by Flexiti Kamery samochodowe, rejestratory jazdy, wideo rejestratory Wideo Rejestratory Kamery samochodowe , kamerki sportowe